Pozdrowienia »                           xoon9982: Witam wszystkich - Jestem kinga:) | xoon9982: Witam serdecznie :) | xoon9982: Witam wszystkich! | xoon9982: Przed chwilką ząlozyłam konto i chciałabym przywitać się na Forum. Jestem Ania i z ogromną chęcią będę uczestniczyć w dyskusjach na forum :) | xoon9982: Witam serdecznie :) | xoon9982: Witajcie, czy możecie polecić jakieś ciekawe akweny rybne w woj. wielkopolskim ? Dzieki | xoon9982: witam wszystkich forumowiczów | xoon9982: Cześć! Jestem Kasia i serdecznie witam wszystkich :) | xoon9982: Chcialabym przywitać się na forum ze wszystkimi.Jest mi niezwykle miło, że będę mogła uczestniczyć w dyskusjach :) | xoon9982: <a href="https__hirezbox.com/music/e767265 -tetsuo-youth">download Superstar Lupe Fiasco</a> |
Piątek, 25 maj 2018. Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Baner
Logowanie
Zapraszamy do rejestracji w serwisie, a następnie zalogowania się. A może zapomniałeś hasła? Zarejestrowałeś się i masz problem z aktywnością konta? Skontaktuj się z nami!

ZALOGUJ SIĘ

zapamiętaj

Ankieta
Statystyki
Wędkarze
ogółem: 104534
rejestracji dzisiaj: 0
rejestracji wczoraj: 123

odwiedziny
dzisiaj: 75
wczoraj: 3371

Łącznie materiałów: 616
Na stronie osób: 16

Losowy Filmik Online
Ciekawa relacja z połowu...

Szczupak

Przygotowanie nieznanego łowiska.
Przygotowanie nieznanego łowiska.
Jeśli zamierzacie wybrać się nad nieznaną wodę koniecznie musicie przeczytać ten artukuł . Autor wyjaśnia w nim jak poradzić sobie kiedy znajdziemy się nad łowiskiem którego nieznamy , i zamierzamy łowić na nim tylko przez kilka dni .

Kategoria: wprowadzenie do karpiarstwa, Źródło: nahaczyku.pl, Autor: wędkarz, Nasza ocena: 4,5
dodano: [2006-08-14 18:34:03]0,00
Zaloguj się aby zagłosować.
Dzięki ogromnej popularności wędkarstwa karpiowego w ostatnich czasach w Polsce , i nie tylko coraz więcej ludzi zaczyna mieć własne koncepcje i sposoby na przechytrzenie tej ryby . Do takich ludzi zaliczam się ja .Najczęściej nie sprawdzają sie sposoby dotyczące sondowania i przygotowania (zanęcania) łowiska . Dlaczego ? Biorą one pod uwagę praktycznie zawsze sytuacje w której to my sami wybieramy łowisko , a w Polsce niestety nie zawsze można sobie na to pozwolić . Dlatego poniżej przedstawiam Wam kilka praktycznych wskazówek , jak poradzić sobie na nieznanym , często nie najlepszym łowisku.
Załóżmy taką sytujację : Przyjeżdżamy z rodziną na tydzień nad wodę , oczywiście nie jest to woda typowo karpiowa , gdyż presja rodziny nie pozwala nam na to żeby wyjechać na jakieś bardzo znane łowisko karpiowe , gdyz takie najczęściej nie nadaje się na pływanie i czynny wypoczynek. Dlatego najczęściej wybieramy się nad duże , głębsze jeziora , gdzie roi się od turystów a woda nie jest specjalnie bogata w karpia . Jak w takich warunkach złowić karpia ,a nie tylko "delektować" się łowieniem dziesięcio centymetrowych płoci ? Po pierwsze i najważniejsze - w łowisku wogule powinny być jakieś karpie ... - bez tego to ani rusz . Poza tym trzeba się zaopatrzyć w podstawowe informacje o łowisku , w którym miejscu jaka głębokość itd . Oczywiście możemy to zbadać sobie sami , ale biorąc pod uwagę to ,że mamy mało czasu , najlepiej będzie jak zdobędziemy mape batymetryczną łowiska . Mająć już taką mapę , możemy przystąpić do tzw. "wywiadu środowiskowego" . Poszukać w internecie , może będą wędkarze którzy łowią na tym akwenie , wtedy można ich popytać co i jak. Jeśli nie pozostaje nam na miejscu zaczepiać wędkarzy , i pytać na co się tu łowi karpie , gdzie się łowi , czy są duże karpie , może ktoś ostatnio złowił . Nie wszyscy oczywiśćie coś powiedzą ale większośc jest życzliwa do turystów. Jeśli już mamy wstępne informacje o łowisku , można powoli zacząć myśleć gdzie łowić . Najważniejsza jest głębokość i ukształtowanie dna . W tym celu niezbędne może się okazać wyporzycznie łódki , będzie nam ona potrzebna tylko na pare godzin , więc tak dużo to kosztować nie powinno . Po tym jak dotrzemy na "nasze" łowisko należy:
-zmierzyć dokładną głębokość
-jeśli jest to głębokie jezioro , powyżej 7 metrów , należałoby zmierzyć temperature wody przy dnie . Do tego celu można użyć butelki spuszczonej na sznurku , i potrzymanej przez kilkadziesiąt minut . Jeśli temperatura nie jest za niska (najlepiej powyżej 15 stopni - im więcej tym lepiej , ale nie czarujmy się ,że na takiej głębokości będzie bardzo wyskoka temperatura. )
- "popukać" w dno , można gruntomierzem , najlepiej gdybyśmy mieli markera .

Jeśli łowisko nie jest głębokie , to czasami nawet nurkowałem - jednak jeśli ktoś nie za pewnie czuje się w wodzie to nie polecam. Raz na jednym z głębszych jezior spotkałem nurków , którzy wracali akurat z miejsca gdzie zamierzałem łowić - więc sprawe z sondowaniem miałem załatwioną , oczywiście troche się dziwił gdy wypytywałem go o wszystkie szczegóły dna , ale coż taka jest czasami cena wędkowania.
Gdy mamy już znalezione odpowiednie miejsce - przystępujemy do przygotowania łowiska.
Jeśli mamy zamiar nęcić przez kilka dni i dopiero wtedy zacząć łowić , należałoby nęcić w porach wczesno rannych , ponieważ w późnopopołudniowych godzinach nad wodą mogą nas zobaczyć inni wędkarze , bądź to "tubylcy" ,bądź inni turyści , którzy chętnie wykrzystają naszą zanęte i czas jaki poświęciliśmy na przygotowanie łowiska . Dlatego trzeba również uważać na pozostałości po nęceniu , okruchy itd . Czasami nawet przez przypadek , jakiś wędkarz po dostrzeżeniu śladów nęcienia , nie mając czasu na wybór swojego łowiska , może sobie pomyśleć :"tu było nęcone , to pewnie coś tu bierze. " Być może te całe podchody wydają się śmieszne , ale gdy poznacie uroki przeganiania wędkarza który zajął wam stanowisko które przygotowywaliście przez kilka dni , zobaczycie jak ważne są nawet takie małe szczegóły.

Myśle , że ten artykuł pomoże komuś w złowieniu "urlopowego"karpia , i pozwoli nam zadziwić "tubylców" , którzy patrząc na naszą zdobycz powiedzą : " To u nas są takie karpie !?" - czego sobie i Wam życze.

Inne z tej kategorii, Wyślij znajomemu, Zaproponuj własnyKomentarze
xoon9982
Świetny artykuł.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.


O nas | Współpraca | Privacy Policy | Reklama | Kontakt | Praca w portalu
© Copyright by NaHaczyku.pl 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone

Nasi partnerzy: Alaska Fishing Pstragi Forum Wędkarskie | Kosmetyki Mineralogie | raw organic sauerkraut | cleaning service hamptons | hamptons cpr course | sauerkraut juice | church hamptons | hamptons security cameras

stat4u